Prezes PTR
prof. dr hab. n. med. Marek Brzosko


Strona główna » Aktualności » V Bieg „Move Improve – Ruch Usprawnia

V Bieg „Move Improve – Ruch Usprawnia

Drogie Koleżanki! Drodzy Koledzy!

 

       Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich uczestników XXIIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego w Szczecinie na V Bieg „Move Improve – Ruch Usprawnia”, który odbędzie się w dniu 22 września 2017 r. o godz. 18:00 w Parku Jasne Blonie w Szczecinie. Organizatorem akcji i biegu jest Polskie Towarzystwo Reumatologiczne, którego stałym partnerem w tym wydarzeniu jest portal edukacyjny dla pacjentów „Poruszyć Świat”, a sponsorem firma AbbVie Polska.

    Jak w poprzednich edycjach bieg będzie zwieńczeniem akcji edukacyjnej odbywającej się we Szczecinie, której zadaniem będzie uświadomienie społeczeństwu problemów pacjentów cierpiących na zapalne choroby reumatyczne w Polsce. Chcemy poprzez akcje podnieść wrażliwość społeczną na problemy reumatologii w Polsce, pokazać, że jest to jedna z najszybciej i najdynamiczniej rozwijających się specjalizacji na świecie, której finansowanie przynosi ogromne korzyści obywatelom i ich państwu.

W dniu 22 września 2017 r. w Parku Jasne Błonie w Szczecinie ustawiony zostanie namiot „Poruszyć Świat”, w którym będzie prowadzona akcja edukacyjna. Portal „Poruszyć Świat” dedykowany jest chorym cierpiącym na choroby reumatyczne takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, lekarzom reumatologom i pielęgniarkom z oddziałów reumatologicznych. Celem portalu edukacyjnego jest wsparcie chorych i ich rodzin w zakresie informacji o chorobie oraz możliwościach jej leczenia a także ułatwienie dostępu do opieki specjalistów zapewniających kompleksową terapię.

    Zakończeniem akcji będzie V Bieg „Move Improve – Ruch Usprawnia”, w ramach którego uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km biegu lub 2,5 km marszu z kijami„nordicwalking”. Marsz będzie prowadzony przez licencjonowanych instruktorów, a kije będą zapewnione przez organizatora. Celem biegu jest pokazanie, że zalecenia zdrowego trybu życia, w tym aktywności fizycznej, jakie na co dzień jako reumatolodzy ordynujemy naszym pacjentom są nam równie bliskie. Dajmy dobry przykład pacjentom, którymi się opiekujemy! To co dla większości z nas, zdrowych i sprawnych osób, jest niewielkim wysiłkiem, dla pacjentów może być trudnym wyzwaniem. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, a na mecie pamiątkowy medal.

    W celu sprawnej organizacji biegu rejestracja wszystkich chętnych odbywać się będzie drogą elektroniczną poprzez specjalnie dedykowaną temu wydarzeniu stronę internetową, do której link znajduje się także na stronie konferencji (zapisy.sts-timing.pl/198).  Dla tych, którzy zarejestrują się na bieg elektronicznie istnieje możliwość wyboru koszulki pamiątkowej z nadrukowanym swoim imieniem (decyzja do 8.9.2017). 

   W biegu mogą brać udział uczestnicy konferencji oraz osoby im towarzyszące nie będące lekarzami. Organizator zastrzega sobie prawo umożliwienia udziału w wydarzeniu zaproszonym osobom, które nie są uczestnikami kongresu. Brak rejestracji elektronicznej przed biegiem nie wyklucza uczestnictwa, ale organizator w takim przypadku może nie zapewnić koszulki i medalu pamiątkowego. Uczestnik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z wydarzeniem. Dalsze informacje nt. biegu będzie można uzyskać w trakcie kongresu.

Jednocześnie proszę aby rejestracja była przemyślana. Na bieg limit wynosi 250 osób. Rejestracja a następnie brak uczestnictwa uniemożliwia start innym chętnym.

 

Zachęcamy do rejestracji. Do zobaczenia na biegu! 

 

Dr Marcin Stajszczyk

Przewodniczący Komitetu organizacyjnego 
V Biegu "MoveImprove – Ruch Usprawnia” 

 

Prof. Eugeniusz J. Kucharz

Prezes Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego