Prezes PTR
prof. dr hab. n. med. Marek BrzoskoStrona główna » Aktualności » Poruszyć Świat

Poruszyć Świat

 

 

Drogie Koleżanki! Drodzy Koledzy!

 

Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich uczestników IV Krajowych Spotkań Reumatologicznych w Sopocie na I Bieg „Move Improve – Ruch Usprawnia”, który odbędzie się w dniu 13/09/2013 r. o godz. 18:00 w Parku Północnym w Sopocie. Organizatorem akcji i biegu jest Polskie Towarzystwo Reumatologiczne, którego partnerem w tym wydarzeniu został portal edukacyjny dla pacjentów „Poruszyć Świat”, a sponsorem firma AbbVie Polska.

 

Bieg będzie zwieńczeniem akcji promocyjnej odbywającej się przez cały dzień w Sopocie, której zadaniem będzie uświadomienie społeczeństwu problemów pacjentów cierpiących na zapalne choroby reumatyczne w Polsce. Jednym z ważnych celów akcji będzie pokazanie jak ważna jest wczesna diagnoza takich chorób jak reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa czy toczeń rumieniowaty układowy, która umożliwia szybkie rozpoczęcie właściwego i skutecznego leczenia. Chcemy poprzez akcje podnieść wrażliwość społeczną na problemy reumatologii w Polsce, pokazać, że jest tojedna z najszybciej i najdynamiczniej rozwijających się specjalizacji na świecie, której finansowanie przynosi ogromne korzyści obywatelom i ich państwu.

 

W dniu 13/09/2013 r. w Parku Północnym w Sopocie ustawiony zostanie namiot „Poruszyć Świat”, w którym będzie prowadzona akcja edukacyjna. Zakończeniem akcji będzie I Bieg „Move Improve – Ruch Usprawnia”, w ramach którego uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km biegu lub 2,5 km marszu z kijami „nordicwalking”. Marsz będzie prowadzony przez licencjonowanych instruktorów, a kije będą zapewnione przez organizatora. Celem biegu jest pokazanie, że zalecenia zdrowego trybu życia, w tym aktywności fizycznej, jakie na co dzień jako reumatolodzy ordynujemy naszym pacjentom są nam równie bliskie. Dajmy dobry przykład pacjentom, którymi się opiekujemy! Liczy się uczestnictwo a nie wynik! To co dla większości z nas, zdrowych i sprawnych osób, jest niewielkim wysiłkiem, dla pacjentów może być trudnym wyzwaniem. Pokażmy, że stać nas na to! Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, a na mecie pamiątkowy medal. Pomiar czasu na trasie będzie odbywał się elektronicznie za pomocą specjalnych chipów. Będzie więc możliwość poznania dokładnie swojego czasu. Być może dla części uczestników będzie to początek fascynującej przygody jaką jest bieganie.

 

W celu sprawnej organizacji biegu rejestracja wszystkich chętnych odbywać się będzie drogą elektroniczną poprzez specjalnie dedykowaną temu wydarzeniu stronę internetową, do której link znajduje się na stronie konferencji (link). Bieg ma charakter zamknięty, co oznacza, że mogą w nim brać udział tylko uczestnicy, którzy mają opłacony udział w kongresie. Organizator zastrzega sobie prawo umożliwienia udziału w wydarzeniu zaproszonym osobom, które nie są uczestnikami kongresu. Brak rejestracji elektronicznej przed biegiem nie wyklucza uczestnictwa ale organizator w takim przypadku może nie zapewnić koszulki i medalu pamiątkowego. Uczestnik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z wydarzeniem. Dalsze informacje nt biegu będzie można uzyskać w trakcie kongresu.

 

Zachęcamy do rejestracji. Do zobaczenia na biegu!