Prezes PTR
prof. dr hab. n. med. Marek Brzosko


Strona główna » Aktualności »  Kurs “Ultrasonografia w reumatologii

Kurs “Ultrasonografia w reumatologii

Zapraszamy na kurs “Ultrasonografia w reumatologii: badanie małych stawów” (Ultrasound in rheumatology: small joint examination course), który się odbędzie 11 maja 2017 r. w Krakowie, w Centrum Kongresowym ICE

 

Prowadzący:

Prof. Bhaskar Dasgupta (Southend University Hospital, UK)
Dr Artur Bachta (Wojskowy Instytut Medyczny, Warszawa)
Dr Jacek Fliciński (Pomorski Uniwersytet Medyczny, Szczecin)
Dr Aleksandra Juszkiewicz (Wojskowy Instytut Medyczny, Warszawa)
Dr Renata Sokolik (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu)

Czas trwania kursu

6 godzin

 

 

 

 

Cele kursu

Uczestnicykursu zapoznają się z:

1)      anatomią sonograficzną stawów ręki, nadgarstka, stopy i stawu skokowego, co pozwoli na bardziej precyzyjne określenie lokalizacji choroby układu mięśniowo-szkieletowego, w tym na dokładniejsze wykonywanie wstrzyknięć do stawów

2)      podstawowymi umiejętnościami dla przeprowadzenia badania ultrasonograficznego małych stawów (ręki, nadgarstka, stopy i stawu skokowego). Zostaną pokazane metody badania, które uczestnik będzie mógł samodzielnie przećwiczyć pod okiem instruktora.

3)      częstymi chorobami zapalnymi i niezapalnymi, które zajmują małe stawy rąk i stóp, takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, spondyloartropatie, a także choroby miejscowe takie jak zespół cieśni nadgarstka, zapalenie rozcięgna podeszwowego i zapalenie ścięgna Achillesa.

 

 

Wykład wprowadzający w języku angielskim. Zajęcia praktyczne (na ultrasonografach najwyższej klasy) z polskimi instruktorami będą prowadzone w języku polskim.

Rejestracja na stronie: www.mircim.eu