Prezes PTR
prof. dr hab. n. med. Marek BrzoskoStrona główna » Aktualności » III Bieg „Move Improve – Ruch Usprawnia”

III Bieg „Move Improve – Ruch Usprawnia”

Drogie Koleżanki! Drodzy Koledzy!

 

Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich uczestników V Krajowych Spotkań Reumatologicznych w Lublinie na III Bieg „Move Improve – Ruch Usprawnia”, który odbędzie się w dniu 18 września 2015 r. o godz. 18:00 w Parku Saskim w Lublinie. Organizatorem akcji i biegu jest Polskie Towarzystwo Reumatologiczne, którego stałym partnerem w tym wydarzeniu jestportal edukacyjny dla pacjentów „Poruszyć Świat”, a sponsorem firma AbbVie Polska.

       Jak w poprzednich edycjach bieg będzie zwieńczeniem akcji edukacyjnej odbywającej się w Lublinie, której zadaniem będzie uświadomienie społeczeństwu problemów pacjentów cierpiących na zapalne choroby reumatyczne w Polsce. Chcemy poprzez akcje podnieść wrażliwość społeczną na problemy reumatologii w Polsce, pokazać, że jest tojedna z najszybciej i najdynamiczniej rozwijających się specjalizacji na świecie, której finansowanie przynosi ogromne korzyści obywatelom i ich państwu.

W dniu 18 września 2015 r. w Parku Saskim w Lublinie ustawiony zostanie namiot „Poruszyć Świat”, w którym będzie prowadzona akcja edukacyjna. Portal „Poruszyć Świat” dedykowany jest chorym cierpiącym na choroby reumatyczne takie jak reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK), młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (MIZS), łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS), lekarzom reumatologom i pielęgniarkom z oddziałów reumatologicznych. Celem portalu edukacyjnego jest wsparcie chorych i ich rodzin w zakresie informacji o chorobie oraz możliwościach jej leczenia a także ułatwienie dostępu do opieki specjalistów zapewniających kompleksową terapię.

Zakończeniem akcji będzie III Bieg „Move Improve – Ruch Usprawnia”, w ramach którego uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km biegu lub 2,5 km marszu z kijami „nordicwalking”. Marsz będzie prowadzony przez licencjonowanych instruktorów, a kije będą zapewnione przez organizatora. Celem biegu jest pokazanie, że zalecenia zdrowego trybu życia, w tym aktywności fizycznej, jakie na co dzień jako reumatolodzy ordynujemy naszym pacjentom są nam równie bliskie. Dajmy dobry przykład pacjentom, którymi się opiekujemy! To co dla większości z nas, zdrowych i sprawnych osób, jest niewielkim wysiłkiem, dla pacjentów może być trudnym wyzwaniem. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, a na mecie pamiątkowy medal.

W celu sprawnej organizacji biegu rejestracja wszystkich chętnych odbywać się będzie drogą elektroniczną poprzez specjalnie dedykowaną temu wydarzeniu stronę internetową, do której link znajduje się także na stronie konferencji (link). Dla tych, którzy zarejestrują się na bieg elektronicznie istnieje możliwość wyboru koszulki pamiątkowej z nadrukowanym swoim imieniem (decyzja do 31.08.2015).

W biegu mogą brać udział uczestnicy konferencji oraz osoby im towarzyszące nie będące lekarzami. Organizator zastrzega sobie prawo umożliwienia udziału w wydarzeniu zaproszonym osobom, które nie są uczestnikami kongresu. Brak rejestracji elektronicznej przed biegiem nie wyklucza uczestnictwa, ale organizator w takim przypadku może nie zapewnić koszulki i medalu pamiątkowego. Uczestnik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z wydarzeniem. Dalsze informacje nt. biegu będzie można uzyskać w trakcie kongresu.

Zachęcamy do rejestracji. Do zobaczenia na biegu! 

 

Dr Marcin Stajszczyk

Przewodniczący Komitetu organizacyjnego 
III Biegu "MoveImprove – Ruch Usprawnia” 

 

Prof. Eugeniusz J. Kucharz

Prezes Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego